Mankenler Derneği

Büklüm Sokağı No:35 Kavaklıdere Mahallesi 06680 Çankaya/Ankara
Posted on 10 Ocak 2019 / 539

Türkiye de ilk ve tek olan Mankenler Derneği Ankara da kurulmuş olup Manken/Model eğitimleri vermeye başlamıştır. Eğitimlerden sonra kendi bünyesinde olmak üzere birçok iş imkanı sunmakta.

Yaklaşık 25 yıldır tasarlanan Mankenler Derneği, uygun zaman ve şartların oluşmasıyla, 2 yıllık çalışmanın sonunda artık faaliyete geçmiş bulunmaktadır. Amaçlanan ise bu mesleğin denetimini arttırarak güvenilir hale getirmek ve kurumsallaştırmaktır.

Ankara Mankenler Derneği

Ailelerin bu tür hobi mesleklere çocuklarını devletin kurumsal denetiminde, açık şeffaf, kanunlar çerçevesinde ve devletin ilgili yönetimleri tarafından sürekli denetlenen bir kurumda, yetiştirdikleri çocuklarını gönül rahatlığıyla Türk Kültür ve Zerafetini öğretmektir. Aileler güvenli bir şekilde çocuklarına, vizyon ve kendine güven duygusunu verebileceği, Derneğimizin eğitim ve etkinliklerinde çocuklarına özgüven duygusunun eğitimini aldırabilicekleri yerdir.

Şeffaflık ilkesiyle hareket eden derneğimiz faaliyetlerine tüm profesyonel kadrosuyla, Ankara’da Genel Merkez olmak üzere faaliyetlerine başlamış olup daha sonrasında diğer illerde de şubeler ve temsilcilikler açarak yoluna devam edecektir.