Profesyonel Halı Yıkama

Muratpaşa/Antalya, Türkiye
Posted on 1 Ocak 2019 / 334
Profesyonel Halı Yıkama
Kategori : Temizlik
Şehir : Antalya
Telefon : 0 850 840 8407

Yataktan kalkıp ayağınızı yumuşak ve temiz bir halıya koymak gibisi yoktur. Halı zeminlerini düzenli olarak temiz tutarak içinde bulunduğunuz mekanı daha çekici, yaşanabilir ve sağlıklı kılabilirsiniz. Duvardan duvara halıların profesyonel ekipman kullanılarak, uzman ekipler tarafından yıkanması ayrı bir önem taşır. Profesyonel halı yıkama ihtiyacınız için Antalya Halı Yıkama servisinden hizmet alabilirsiniz. Halılar, evin filtresi gibi davrandıklarından dolayı kirleri kolaylıkla hapsederler. Bu kirler düzenli olarak temizlenmez ise zaman içinde halının dokumasına işleyerek daha derinlemesine nüfuz ederler. Periyodik olarak yapılan yıkama veya temizleme işlemleriyle bu tür toksin ve lekeler giderilir, halı yeni bir görünüme kavuşur. Sizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Antalya Halı Yıkama ile Ekonomik Fırsatlar

Farklı cinste halılar için farklı temizlik yöntemleri gerekir. Örneğin, olefinden yapılan nispeten ucuz halılar, temizlik ürünlerinin içerisindeki kimyasal maddelere ve neme karşı çok dayanıklıdır. Fakat, hem naylon hem de yün halılar için aynı durum geçerli değildir. Naylon ya da yün halıların temizlenmesi söz konusu olduğunda, kuru temizleme veya vakumlu yıkama yönteminin kullanılması gerekebilir. Özellikle, ilmikleri çok sıkı olduğu için bazı yün halıların içerisine sıvı şampuanların girmesi çok zordur. Bu tarz durumlarda, buharlı halı yıkama yönteminin kullanılması daha iyi sonuçlar verir. Naylon ve olefin halıları yıkamadan önce, lekelere müdahale etmek yerinde olacaktır. Halıları temizlerken sert fırça kullanılmamasına da her zaman dikkat edilmelidir.

Antalya halı yıkama olarak bu yöntemler sayesinde, pahalı halılara hiçbir zarar gelmeyeceğini bilmenizi isteriz.

Bazı halı cinsleri ise çok kalın olduklarından dolayı kirler halının içerisine işleyemez veya lifler arasında toplanamaz. Kirler, halının içerisine geçerse de halıyı temizlemek gerçekten çok zordur. Bu yüzden vakumlu makineler kullanarak sık sık süpürmek; Derinlemesine halı yıkama işlemine kadar halınızın hem temiz hem de güzel görünmesi için aksatılmamalıdır. Bununla birlikte, halınızı süpürürken fırçalı uç kullanmayın. Çünkü, fırçalar, halı ilmiklerini kopararak halının tüylenip dökülmesine neden olabilir.

Halıların sağlıklı bir ortama katkıda bulunmalarını sağlamak üzere temiz tutulabilmeleri için alınması gereken bazı önlemler vardır. Halının üstünde ayakkabılarla dolaşmak halıyı kolaylıkla kirleterek lekeli bırakır. Ayakkabıları kapının önünde çıkarmak, Türk toplumunda iyi bir adettir. Çünkü kapının önüne içeri girmeden önce kir parçacıklarını ayakkabıların altından silecek kalın bir paspas koymak bile halının kirlenmesinin önüne geçemeyecektir.

Halı yıkama makineleri, genel itibariyle ısıtma ünitesi, pompa, tank, hazneler ve vakum gibi ünitelere sahip temizlik ekipman parçalardan oluşur. Antalya Halı Yıkama olarak son teknoloji ekipmanlarımızla, sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız.

İletişim bilgilerinden irtibata geçerek halı yıkama işleminizi ekonomik ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz.